Wij van "Balkum verbindt" willen initiatieven ontplooien om verbinding in ons mooie dorp te creëren. Het eerste initiatief is ons Suikerfeest. Het Suikerfeest is het afsluitende feest van de vastenmaand Ramadan. Het is een feest van verbinding, saamhorigheid en delen.
Medeorganisator Ferhat verwoordt het mooi met de volgende woorden: "We nodigen de mensen van Berlicum en Middelrode uit om elkaar beter te leren kennen, onze verhalen te delen en samenleven te versterken. Mensen hebben verschillende achtergronden, maar we vormen één gemeenschap. Samen creëren we ruimte voor ontmoeting, respect en verbondenheid".
Suikerfeest is een religieus feest, maar het heeft ook een sociale functie: samenkomen, solidariteit vergroten, delen en tolerant zijn. Tolerant zijn betekent ook anderen steunen, zelfs als je hen niet goed kent. Dit laat zien dat we om elkaar geven en is belangrijk in een samenleving met mensen van verschillende achtergronden. In onze samenleving leven mensen van verschillende culturen en religies samen. Ramadan herinnert ons eraan om elkaar met respect te benaderen. Door elkaar te steunen, vriendelijk te zijn en te helpen waar mogelijk, maken we onze samenleving sterker. Of je nu meedoet aan Ramadan of niet, we kunnen allemaal iets leren van de boodschap van eenheid en solidariteit. Laten we delen, samenwerken en verbonden zijn niet vergeten. Zo maken we de wereld samen een beetje mooier."
Graag willen wij jullie uitnodigen om dit mooie feest met ons te komen vieren op 21 maart, vanaf 14.00 uur in Den Durpsherd in Berlicum.
Namens Balkum verbindt, Femke van de Wijgert-Huizinga
Als je een reactie op dit bericht verstuurt, wordt dat op deze pagina geplaatst. We plaatsen je naam en eventueel een link naar de website die je opgeeft. Je e-mailadres is nooit openbaar zichtbaar.