Dinsdagavond 25 januari was er weer een Corona persconferentie. Nederland versoepelt de coronamaatregelen. Voor ons betekent dat we weer naar de kerk kunnen en dat tot ’s avonds 10 uur het kerkgebouw ook weer gebruikt kan worden voor bijeenkomsten.
Wel gelden nog steeds strikte voorwaarden waar we ons aan houden.
Geen QR-code
Op heel veel meer plaatsen is de qr-code ingevoerd. Voor kerkdiensten en andere kerkelijke bijeenkomsten doen wij dat niet. Dat kan zolang iedereen zich houdt aan de anderhalve meter afstand. Voor alle overige bijeenkomsten geldt de QR code wel
Afstand
Nogmaals benadrukken we het belang van de anderhalve meter afstand. Door voldoende afstand te houden, heeft het virus namelijk geen kans om over te springen. Het betekent dat er in onze kerk ruimte is voor ca. 60 mensen.
Mondkapjes
We vragen iedereen om een mondkapje te dragen in de kerk. Op de zitplaats mag deze worden afgedaan. Daarmee volgen we wat in de maatschappij gebeurt. Op drukke doorstroomplekken is het mondkapje namelijk ook weer verplicht.
We drinken nog even geen koffie
We ontmoeten elkaar graag bij de koffie, maar dat doen we voorlopig niet. De ervaring leert namelijk dat we de anderhalvemeter afstand dan moeilijk vol weten te houden. Dat is heel begrijpelijk, maar de situatie vraagt om voorzichtigheid. We hopen dat deze maatregel van korte duur zal zijn.
Zingen
We blijven gewoon zingen. Zij het dat we het beperken tot 3 momenten in de dienst
Aanmelden alleen bij te verwachten drukte
Het is voor de meeste zondagen niet nodig om te werken met een aanmeldingssysteem. Dat zal alleen nodig zijn bij te verwachten drukte. Tot nu toe is namelijk gebleken dat we onder de maximale capaciteit blijven bij reguliere diensten. Bij te verwachten drukte kan daarvanaf worden geweken. Hierover zal dan tijdig via de digitale nieuwsbrief worden gecommuniceerd. Zo blijft de anderhalve meter gewaarborgd.
De Kiem
De maximale bezetting in de Kiem is 12 personen. Ook in de gevallen dat gewerkt wordt met de QR-code zal dat zo zijn. De ruimte is namelijk moeilijk te ventileren en de luchtkwaliteit neemt snel af als er grote groepen aanwezig zijn.
Samen op weg
De weg is als het om corona gaat grillig en steeds onbekend. Soms lijkt het dat we twee stappen vooruit kunnen doen om dan weer een stap terug te moeten zetten. We zijn dankbaar om het feit dat we ondanks alles nog altijd samen op weg zijn. We ervaren veel steun en begrip. Weet ook dat iedereen vrij is om mee te denken. Creativiteit is altijd welkom. Spreek dus gerust iemand uit de kerkenraad aan. Kerk-zijn doen we immers samen om tot zegen van velen te zijn.
Als je een reactie op dit bericht verstuurt, wordt dat op deze pagina geplaatst. We plaatsen je naam en eventueel een link naar de website die je opgeeft. Je e-mailadres is nooit openbaar zichtbaar.